Natrysk automatyczny KREMLIN-REXSON

Technologia natrysku automatycznego

 
Rozpylanie automatyczne Kremlin pozwoli Państwu zwiększyć wydajność i jakość pracy. Materiał dostarczany jest do pistoletów za pośrednictwem pomp.

Automatyczna instalacja natryskowa może być zmontowana w jednej z następujących konfiguracji:
• Poprzez ruchome pistolety natryskowe: części malowane - obojętnie, stałe albo ruchome
• Poprzez jeden albo kilka stałych pistoletów natryskowych; w tym przypadku, części malowane znajdują się w ruchu w stosunku do pistoletów
- wszystkie są obracane (na tarczy obrotowej),
- albo poprzez liniowy ruch (generalnie kiedy części malowane będą małe, bardzo proste i głównie o płaskich powierzchniach). Takie ruchy mogą czasem być łączone.
 
Sprawność przenoszenia:
Sprawność przenoszenia:
 

Szybkość farby:

Szybkość farby ma bezpośredni wpływ na wynik: im wyższa prędkość, większa ilość mgły natryskowej i odbicia, z szybkim zanieczyszczaniem kabiny malarskiej.
Tak jak można zobaczyć na wykresie, prędkość cząsteczek z AIRMIX® jest dużo niższa niż z wszystkich innych systemów.
 
Szybkość farby:
 

Zużycie powietrza

 
AIRMIX® zużywa mniej powietrza do rozpylania niż inne systemy natryskowe, co przynosi poważne oszczędności w zmniejszaniu zużycia sprężonego powietrza i zmniejszenia kosztów.
 
Zużycie powietrza
 
Zasilanie produktem
Jeżeli instalacja składa się z kilku pistoletów natryskowych, mogą być one zasilane - obojętnie, w zamkniętym obiegu cyrkulacyjnym (A) albo w otwartym (B), ten ostatni jest bardziej praktyczny kiedy płukanie czy zmiany koloru są operacjami częstymi. Przez otwarcie zaworu (5), opróżnia się wszystkie węże. Nie powoduje to prawie straty produktu. Celowym jest użycie węży o większej średnicy i usytuowanie pistoletów w niezbyt dużej odległości od siebie tak, aby mogły być zasilane pod takim samym ciśnieniem. Jeżeli to nie jest możliwe, należy zastosować system zasilania równoległego (C). Jeżeli instalacja wymaga kilku pistoletów natryskowych, o różnej wydajności, wówczas wskazane jest zainstalowanie odpowiednich zaworów ciśnienia materiału (2) pozwalającego indywidualnie nastawić ciśnienie dla każdego pistoletu. Do dostarczania produktu dochodzącego do pistoletów natryskowych, stosujemy zbiorniki ciśnieniowe lub pompy (1). Wybór zależy od charakterystyki materiału, który będzie natryskiwany i przewidywanego zużycia materiału. Jeśli to potrzebne, filtry farby (3) mogą być zamontowane pomiędzy pompą a pistoletami natryskowymi. Do zamocowania samych pistoletów natryskowych, używane są standardowe uchwyty. Na koniec, należy zaplanować odpowiednią długość węży (4) oraz zdefiniować pewną liczbę zaworów odcinających.
 
Zasilanie produktem